21     Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona     : Konsol News Korner


Konsol News Korner

Krzysztof "Slayer" Chojaczyk


SONY ODKRYWA KARTY ...
... i ogłasza specyfikację PlaystationPortable. Na konferencji szef Sony określił PSP jako przenośną platformę do każdego rodzaju rozrywki. Nowa maszynka Sony będzie nastawiona raczej na gry 3D i to nie tylko w znanym do tej pory formacie poligonowym, lecz sercem grafiki w PSP będzie wykonany w technologii .09mikrona zaawansowany procesor 3D obsługujący m.in. krzywe NURBS; czyli programiści otrzymają narzędzie do tworzenia gładkich falistych powierzchni i obiektów w nie-sprzętożerny sposób. Zapowiedziano również obsługę kompresji wideo MPEG4 oraz prawdopodobną obsługę standardów AAC i MP3 (czyli jak każdy wie, dwa standardy kodowania dźwięku). PSP będzie posiadał również ciekłokrystaliczny, podświetlany ekranik o wymiarach 480x272 w formacie 16:9 (czyli wide-screen ;-) pikseli i matrycy TFT. Zapowiedziano również obsługę USB 2.0 oraz obsługę Sony Memory Stick w wiadomym celu. Dane do PSP będą dostarczane na UMD, czyli Universal Media Disk’ach firmy Sony, 60 mm płytkach zamkniętych w kasetkach ochronnych (jak mini dyski) o pojemności 1.8 GB i dostępie do danych 2 razy szybszym niż standardowy odtwarzacz DVD. Za dźwięk odpowiedzialny będzie procesor PCM plus 2 stereofoniczne wbudowane głośniki oraz wyjście słuchawkowe. PSP ma ujrzeć światło dzienne pod koniec 2004 roku, kosztować ma nie więcej niż GB SP i ma być bardzo dobrze zabezpieczone przed kopiowaniem (Sony potrafi ;-).

GAMECUBE CIENKO PRZĘDZIE ...
GC nie sprzedaje się tak, jak BigN by tego chciało. W sumie sprzedano 9.6 miliona kostek, a zakładając, że ma się sprzedać 60 milionów .... hmmm ;-). Więc N zaprzestało produkcję GC (nie, GC nie umiera jak Dreamcast) do wyprzedania zapasów. Ponieważ Ninny nie poddaje się łatwo, więc możemy spodziewać się kolejnych promocji i kolejnej dozy doskonałych gier takich jak: sequele METROID PRIOME i ZELDY, nowy STARFOX i nowy MARIO 128, który jak mówi N ma być inny niż cała seria ... ehh ;-). Do tego należy dołożyć gry zapowiedziane , czyli F-ZERO, RE4 i kilka dobrych produkcji od Capcomu.

EYETOY DAJE RADĘ!
Jeśli coś się sprzedaje się dobrze, to znaczy tylko tyle, że może sprzedać się jeszcze lepiej. I tak - zapowiedziano dwie nowe gry obsługujące szaloną kamerkę na PS2 „EyeToy”. Będą to zestawy mini gier, tak jak w macierzystej produkcji, oscylujące w 2 kategoriach: sportu i tańca (czyli EYETOY: GROOVE i EYETOY: SPORTS) ... I WANT MORE !

KUDOSY W LISTOPADZIE!!
PGR2 podobno jest już prawie ukończona, co widać na screenie. Grafika będzie prawie foto-realistyczna i dodano nowe perfekcyjnie odwzorowane miasto, Yokohamę ... cóż, szykuje się niezły pokaz mocy X’a !

To się nazywa grafika ... ciekawe co na to GT4?

PES3 JUŻ TUŻ, TUŻ
Odliczamy dni do premiery nowego piłkarskiego arcydzieła Konami. Udało mi się pomęczyć trochę Betę i oto co z tego widać. W grze będzie wiele więcej drużyn i pucharów niż w PES2, graficznie PES3 prezentuje się znakomicie, a niektóre ujęcia powtórek i introdukcji są prawie telewizyjnej jakości (!!), słowem znów spora zmiana w stosunku do PES2 ;-) Postaci animowane są wspaniale, autorzy chwalą się, że jest 80% więcej klatek animacji postaci niż w części poprzedniej. I Dudek wreszcie wygląda jak Dudek ! ;-)

GTA NA XBOX’A
RockStar wyda dwie najnowsze części gangsterskiej sagi na konsolę M$, czyli GTA3 i GTA: VC w jednym pudełku !! Graficznie XboxGTA przedstawia się podobnie do wersji pecetowej, czyli z deka ładniej niż na PS2. Premiera już 4 listopada !!!

PES3 CIĄG DALSZY ...
W Internecie pojawiły się spekulacje dotyczące przeniesienia najnowszej części piłkarskiej sagi na konsolę M$. Nic nie jest potwierdzone, ale po tym co z exclusive’m dla Sony zrobiło Rockstar (chodzi o GTA) wszystko jest możliwe, zwłaszcza że PES3 wychodzi również na PC (a od PC do X’a niedaleka droga). Swoją drogą, Konami wydało swoją piłeczkę WININGELEVEN6:FINAL EVOLUTION (czyli coś między PES2 i PES3 w odpowiednikach europejskich) na GCN więc ... hmm.

NOWY XBOXLIVE! W USA ...
Microsoft ma zamiar wypuścić zestaw do XboxLive o pełnej nazwie XboxWirelessAdaptor MN-740, czyli radiowy XboxKit, działający bez „kabla”. Wykorzystywał będzie sieci Wi - Fi (802.11g lub 802.11b). Szybkość transmisji danych przy pomocy tego urządzenia będzie zawrotna, mianowicie 54Mbps (!!!), a cena będzie wynosiła 139 $ ... wow ...


21     Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona     : Konsol News Korner