09     Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona     : Max Payne 2 – The Fall of Max PayneMarek "Markinson" Napierała


Na pierwszą część gry przyszło nam długo czekać. Autorzy odwlekali jej premierę przez ładnych parę lat. Po tragedii w Littleton (gdzie dwóch uzbrojonych po zęby, ubranych w długie czarne płaszcze uczniów wtargnęło do szkoły zabijając 14 osób) postanowiono skrócić płaszcz bohatera do rozmiarów tradycyjnej kurtki. Pamiętam jak dziś skandal, który wybuchł przy okazji tej tragedii. Pech chciał, iż tego samego dnia ukazała się w amerykańskich kioskach moja ulubiona zachodnia gazeta „Computer Gaming World”. Nie było by w tym nic strasznego gdyby nie to, iż na okładce był Max w tunelu metra (do złudzenia przypominającym szkolny korytarz), odziany w długi czarny płaszcz i trzymający rewolwery w obydwu rękach. Gdy czytałem listy w następnym numerze, oburzenie dochodziło do tego stopnia, iż ludzie rezygnowali z prenumeraty! To tyle tytułem jakże przydługiego wstępuI`M BACK
Max powraca i to powraca jak zapowiadają autorzy już 15 października! W pierwszej części Max, funkcjonariusz nowojorskiej policji, został podejrzany o zamordowanie własnej żony i córki. Stał się wrogiem publicznym numer jeden.

Max upadł twarzą na pysk - już strzela do bezbronnych zwierzątek!

Musiał uciekać, przed dawnymi przyjaciółmi, stawić czoła wrogowi no i oczywiście odnaleźć winnych morderstwa. Całość odbywała się w klimacie bardzo czarnego kryminału w zatęchłych zaułkach Nowego Jorku. Rolę filmików w grze odgrywały komiksowe wstawki informujące o rozwoju fabuły.

Chwileczke...! Gdzie ja jestem?!

Autorzy wraz z ochroną udali się w najbardziej niebezpieczne zakątki wielkiego jabłka, aby odwzorować je jak najlepiej w grze! Do tego doszedł rewolucyjny jak na tamte czasy tryb Bullet Time.

NICE TO SEE YOU AGAIN MR PAYNE
Druga część ma się rozgrywać w podobnych klimatach. Powrócą komiksowe wstawki i ponoć jeszcze lepszy tryb Bullet Time.
Zobacz jak pięknie tej małej w czerwonym.

Jak widać na screenach nasz bohater postarzał się. Tym razem ma trafić na samo dno przestępczego półświatka Nowego Jorku. Max przyznaje się do morderstwa swojego szefa Valeriego Wintersona. Jak łatwo się domyślić nasz bohater jako praworządny człowiek nie dopuściłby się takiego czynu. Dlaczego to zrobił? Dowiemy się grając w grę… W grze pojawi się wątek miłosny. Obiektem westchnień Maxa będzie Nicole Horn, zawodowa morderczyni znana z pierwszej cześci. Pojawią się tez inni bohaterowie znani z poprzedniej odsłony przygód Maxa: mafioso Vincent „Vinnie” Gognitti, Vladimir Lem, Alfred Woden, Jim Bravura. Scenariusz ma ponoć (na szczęście) być trzy razy dłuższy niż ten z pierwszej części. Podobnie jak w pierwszej części nie przewiduje się trybu multiplayer.

Może i się postarzałem ale rurę mam dalej niezłą!

Tak więc oby do października i oby bez poślizgów czego Wam i sobie życzę!

Część informacji dotyczących fabuły zaczerpnąłem z serwisu Gry Online: www.gry-online.pl


09     Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona     : Max Payne 2 – The Fall of Max Payne